"Donanım" kaydındaki makaleler görüntüleniyor

HP G62 Notebook HDMI Sorunu (Çözüldü)

May 16, 2016   //   Yazar: stolci   //   Donanım  //  Yorum Yapılmadı

HDMI’dan görüntü aktaramıyorsanız öncelikle program ekle kaldırdan ATI Catalyst Install Manager ve ATI ekran kartı ile ilgili yazılımları kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın.Sonra aşağıdaki linklerden uyumlu işletim sistemizi ve ekran kartı modelini seçin.Daha sonra açılan sayfada Radeon Software Crimson Edition Beta yazılımını indirip bilgisayarınıza kurulum yaparken HDMI kablo bağlı ise otomatik olarak görüntüyü aktaracaktır.


Devamını oku >>

Lenovo B560 Notebook Açılmıyor

Nis 29, 2014   //   Yazar: stolci   //   Donanım  //  Yorum Yapılmadı

Lenovo B560 açılmıyor sorunu Lenovo B560 serisinde genel bir sorundur. Bu sorun anakartınızın power katından kaynaklanmaktadır. Bu sorunun çözümü bilinçli tamirdir. Servisimizde Lenovo B560 açılmıyor arızasının çözümü eğer cihazınız daha önce işlem görmediyse %99 dur. Fiyat ve garanti bilgileri için bize ulaşabilirsiniz.

Sony Notebook’ta Sürekli Çıkan Pil Hatası Mesajı

Haz 6, 2013   //   Yazar: stolci   //   Donanım  //  Yorum Yapılmadı

Sony laptoplarda pil değiştirildiğinde ortaya çıkan: “The installed battery may not be properly connected to the computer or may not be compatible with the computer” mesajından kurtulmak için aşağıdaki adımları uygulayın:
Başlat -> Çalıştır’a gelin ve msconfig yazıp entera basın.
Açılan pencerede başlangıç kısmına gelin.

Sony Pil Uyarısı
Bu kısımda listede ISB ile başlayan seçeneğin tikini kaldırın ve uygula düğmesine basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

SSD disklerin faydalarını biliyor muydunuz?

Şub 17, 2012   //   Yazar: stolci   //   Donanım  //  Yorum Yapılmadı

Ekranım 6 Parçaya Bölündü

Şub 6, 2012   //   Yazar: stolci   //   Donanım  //  Yorum Yapılmadı

Laptop ve notebook ekranım 6 parçaya bölündü gibi şikayetlerin sebebi, ekran kartınızın yada ekran chipsetinizin arızalanmasından dolayı meydana gelmektedir. Laptop ve notebookların büyük bölümünün ekran kartı anakarta entegre şekildedir ve masa üstü bilgisayar gibi değiştirilmesi mümkün değildir. Bu sorunla karşılan kullanıcıların genel şikayetleri, laptop çalışıyor fakat ekranda görüntü yok, laptop ekran kararması, laptop siyah ekran, ekranım 6 parçaya bölümdü, ekranım parçalara bölünüyor, görüntü geliyor ama garip şekiller var gibidir.

Devamını oku >>