"İpuçları" kaydındaki makaleler görüntüleniyor

Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Yazıcı Sorunu

Tem 6, 2014   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Host Server rolünün kurulumunu yaptığınızda Remote Desktop Easy Print özelliği default olarak aktif gelmektedir.

Devamını oku >>

USB Bellek İle BIOS Nasıl Güncellenir

Haz 21, 2013   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

Floppy disketler öldüğüne göre artık bios güncellemek için başka yöntemler aramamız gerekiyor. Bu yazıda USB bellek üstünden en kolay BIOS güncelleme yöntemini anlatıyoruz.

USB BellekEvet, BIOS güncellemek bundan birkaç yıl öncesine göre çok daha kolay. Artık anakart üreticileri, bugün bize Windows üstünden birkaç tıkla BIOS güncelleme olanağı sunuyor. Ama bu sistemin kusursuz çalıştığını söyleyemeyiz. Bazen BIOS güncelleme sırasında oluşan hatalar anakartı kullanılamaz hale getirir.

Bu tür durumlarda yapmanız gereken şey, elle BIOS güncellemektir. BIOS güncellemek içinse flopi diskete ihtiyacınız olur. Fakat flobi disketler artık tarihe karışmak üzere olduğuna göre farklı alternatiflere yönelmenin zamanı geldi. Bugün size USB bellek ile alternatif bir BIOS güncelleme yöntemi açıklayacağız. Sanırım bu yöntem USB bellek ile BIOS güncellemenin en kolay yöntemi.

Devamını oku >>

Usb Flash Bellekten Windows XP Kurulumu (BOOTABLE USB WINDOWS XP)

Mar 26, 2012   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  4 Yorum

Netbook’unuza veya cdrom’u olmayan eski bilgisayarlarınıza flash bellek ile windows xp kurmak istiyorsanız, size sorunsuz ve kolay bir şekilde nasıl bootable windows xp hazırlanıp nasıl kurulum yapacağınızı anlatacağım.

İlk önce buradan WinSetupFromUSB programını indiriyoruz. Bilgisayarımızdaki Windows XP iso dosyasının içindekileri bir klasöre çıkartıyoruz veya kopyalıyoruz. Mesela masaüstünde xp isimli bir klasöre bu dosyaları çıkartabilirsiniz.

Flash belleğimizi bilgisayara taktıktan sonra indirdiğimiz rar dosyası içindeki WinSetupFromUSBexe dosyasına tıklıyoruz.

Devamını oku >>

İşletim Sistemi Nasıl Hızlandırılır?

Şub 17, 2012   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

Notebook pilinizi uzun ömürlü kullanmanın ipuçları

Şub 16, 2012   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

– Yeni bir notebook aldınız. Yapmanız kereken ilk iş 3-4 defa tekrarlamak şartı ile pili %100 ‘e kadar şarz edip %5 seviyesine kadar kullanıp tekrar tam doluluğa kadar şarj etmek olmalıdır. Ancak bu şekilde piliniz tam verilmle çalışmaya başlayacaktır.

– Li-ion notebook pillerini %0, deşarj seviyesine kadar kesinlikle kullanmayız ve %5 seviyesinin altına inmeyiniz.
– Notebook pilinizi uzun bir süre kullanmayacaksanız li-on notebook pillerinizi en az %50 şarjlı olarak bırakmalısınız. Çünkü piller kullanılmadığı zaman kendi kendilerine deşarj olurlar. Devamını oku >>

Uzaktan Yardım (Teamviewer)

Şub 7, 2012   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

TeamViewer ile internet üzerinden herhangi iki bilgisayar arasında bağlantı oluşturup, yönetim işlemi yapabilirsiniz. TeamViewer kullanabilmek için sadece iki tarafın da yazılımı kurması yeterli. Sonra kolaylıkla ve herhangi bir firewall vb. ayar yapmadan kolaylıkla karşı bilgisayara ve masaüstüne bağlanabilirsiniz. Programı indirmek için tıklayınız.

Windows 7 USB Kurulum Diski Hazırlamak (Resimli)

Şub 4, 2012   //   Yazar: stolci   //   İpuçları  //  Yorum Yapılmadı

Bu yazımızda sizlere CD lerle uğraşmak yerine teknolojiye ayak uydurup Usb ile windows 7 kurulum resimli anlatım konumuzu sunuyoruz…

Usb ile bilgisayarımıza win7 kurmak için wintoflash programına ve Windows sürümleri için en az 4GB’lık bir USB flash disk’e ihtiyacınız olacak….WintoFlash programını buradan indirebilirsiniz. Devamını oku >>