"Genel" kaydındaki makaleler görüntüleniyor

Müşteri Memnuniyeti

Şub 1, 2012   //   Yazar: stolci   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

2009 yılında kurulan firmamız genç ve deneyimli ekibiyle notebook, desktop yan ürünleri ve her türlü elektronik ürünün satış, satış öncesi danışmanlığı ve satış sonrası teknik hizmetlerini zaman ve güven kavramıyla birlikte sunarak, yüksek müşteri memnuniyetini hedefler…

Chipset Arızaları

Oca 29, 2012   //   Yazar: stolci   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Anakartlar üzerinde birçok elektronik eleman vardır.Bunlar genel olarak öncelikle besleme elemanlarıdır ve ikinci elemanlarda data elemanlarıdır yani bunu ramlare indirgersek ramlerin beslemeleri mosfetlerle yapılır bu beslemeler bizim normal şebeke elektriğinin voltajının düşürülüp doğru akım vermesi gibi değil voltaj zaten mosfetlere gelmeden düşürülmüş ama burada ki voltaj digital olarak kare dalga şeklinde  mosfetler beslenir ve çıkışları çok kontrollü şekilde rami beslemektir. İşte bu mosfetler ramler sokete takılırken yanlış takılması kısa devre olması veya torna vida kaçırılması sonucu mosfetler bozulur bunun tamiride mevcuttur.

Cpu Soket Tamirinde genel olarak soket altları kopuk ve yerinden soğuk lehim olmuştur bu sorun çözümü için soket yerinden sökülür ve yerine yenisi lehimlenir.

Piyasa da değişmesi mümkün olmayan bu yüzden anakart değişimine kadar giden Chipset arızalarını gideriyoruz. Türkiye’de sadece sayılı firmalarda bulunan BGA makinemizle(chipset değişim makinesi) sizi büyük bir masraftan kurtarıyor ve tamir ücretine tabi tutarak Notebook’unuzu ayağa kaldırıyoruz.